W ostatnich dniach w całej Polsce widoczne było rosnące poruszenie społeczne wobec polityki migracyjnej. Kluby „Gazety Polskiej” zarówno w dużych miastach, jak i w lokalnych społecznościach aktywnie uczestniczyły w manifestacjach i akcjach referendalnych, stanowczo sprzeciwiając się przymusowemu osiedlaniu nielegalnych migrantów.
GŁOGÓW | Klub „Gazety Polskiej” w Głogowie zainicjował i aktywnie wsparł inicjatywę referendalną Komitetu „Bezpieczny Głogów”, dotyczącą nielegalnej imigracji. Zebrano aż 8846 podpisów poparcia dla referendum przeciw osiedlaniu nielegalnych imigrantów na terenie powiatu głogowskiego, znacznie przekraczając wymagane minimum (6570). 2 lipca złożono formalny wniosek do Starostwa Powiatowego w Głogowie, a teraz sprawa trafiła pod obrady Rady Powiatu, która ustali termin referendum. Dzięki zaangażowaniu Klubu „Gazety Polskiej” w Głogowie, lokalnych organizacji społecznych i mediów, inicjatywa zyskała szerokie poparcie. „To nasz wspólny sukces – mieszkańców, społeczników i wszystkich, którzy walczą o bezpieczną przyszłość” – podkreślili organizatorzy. Klub wyraził wdzięczność TV Republika za nagłośnienie sprawy i zapowiedział aktywne uczestnictwo w kampanii referendalnej.
WAŁBRZYCH | Na placu Magistrackim w Wałbrzychu odbyła się manifestacja pod hasłem „W obronie demokracji”. Tłumy mieszkańców z biało-czerwonymi flagami i transparentami wyraziły swoje stanowisko w obronie podstawowych wartości konstytucyjnych oraz sprzeciw wobec nielegalnej imigracji. W manifestacji licznie uczestniczyły m.in. Kluby „Gazety Polskiej” Wałbrzych, Dzierżoniów II, Kłodzko, Lądek-Zdrój, a także działacze Ruchu Obrony Granic. Manifestację z inicjatywy dawnego antykomunistycznego opozycjonisty Jerzego Langera zorganizował wałbrzyski Ruch Obrony Granic.
SŁUPSK | Również w Słupsku lokalny klub „Gazety Polskiej” nie ustaje w działaniach i zorganizował manifestację „NIE dla masowej imigracji”. Uczestnicy marszu wyrażali swój sprzeciw wobec masowej imigracji. Radna Rady Miejskiej w Słupsku i przewodnicząca tamtejszego Klubu „Gazety Polskiej” Marzena Gmińska w rozmowie z portalem Niezależna.pl podkreśliła, iż „nie ma mowy o składaniu broni”. – Zaledwie w trzy godziny zebraliśmy 650 podpisów i podpisywali się pod tym choćby nasi przeciwnicy polityczni. Jako klub „Gazety Polskiej” we współpracy z jedną z grup patriotycznych zorganizowaliśmy w niedzielę marsz przeciwko imigracji. I o ile w takim mieście jak Słupsk, w którym zwykle wygrywa lewica i liberałowie, w niedzielę wychodzi 800 osób, to chyba już coś znaczy – powiedziała Marzena Gmińska.
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI | Radna sejmiku województwa łódzkiego oraz przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” Piotrków Trybunalski, Beata Dróżdż, aktywnie angażuje się w działania przeciwko planom utworzenia na terenie miasta Centrum Integracji Cudzoziemców i relokacji migrantów. Jej inicjatywy obejmują marsze, konferencje prasowe oraz organizację zbiórki podpisów pod referendum. Na zaproszenie piotrkowskiego klubu „Gazety Polskiej” mieszkańców miasta wsparł redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” oraz prezes TV Republika, Tomasz Sakiewicz. Najpierw wziął udział we wspólnym zbieraniu podpisów pod inicjatywą referendalną, zaś wieczorem, tego samego dnia, odbyło się spotkanie otwarte z redaktorem. Na Rynku w Piotrkowie miało miejsce również spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczyńskim. Polityk ostrzegał przed skutkami nielegalnej migracji. W Piotrkowie Trybunalskim akcję zbierania podpisów pod wnioskami o przeprowadzenie tam referendum osobiście wsparło wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości (m.in. Tobiasz Bocheński, Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Mariusz Błaszczak).
Kluby „Gazety Polskiej” w całym kraju konsekwentnie budują obywatelski opór wobec przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów. Protesty, działania referendalne, manifestacje i kooperacja z lokalnymi społecznościami pokazują, iż Polacy chcą decydować o swoim bezpieczeństwie i przyszłości.
ŁÓDŹ | Na zaproszenie łódzkiego klubu „Gazety Polskiej” przybył do Łodzi redaktor, publicysta „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika – Adrian Stankowski. Tematem spotkania była obecna sytuacja imigracyjna oraz wątpliwości ekipy rządzącej dotyczące wyborów prezydenckich. W spotkaniu uczestniczyli również łódzcy posłowie – Agnieszka Wojciechowska van Heukelon i Włodzimierz Tomaszewski.
GDYNIA | W siedzibie Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni, na zaproszenie Klubu „Gazety Polskiej” Wejherowo Gdynia oraz poseł Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, odbyło się spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim. Obaj parlamentarzyści wystąpili przed pełną salą, którą zapełnili mieszkańcy miasta. Poruszano tematy takie jak bezpieczeństwo państwa i nielegalna migracja.
NYSA | W Nysie odbyło się spotkanie „Z niewoli do wolności”, zorganizowane przez Klub „Gazety Polskiej” w Nysie, NSZZ „Solidarność” oraz Klub Myśli Państwowej – Nysa. Głównym prelegentem był prof. Jan Majchrowski – politolog, prawnik, emerytowany sędzia Sądu Najwyższego, a w tej chwili członek Trybunału Stanu.
WARSZAWA | Spotkanie zorganizowane przez warszawski klub „Gazety Polskiej” przyciągnęło wielu zainteresowanych. Gośćmi wieczoru byli poseł Jarosław Krajewski oraz poseł Małgorzata Wassermann. W trakcie wydarzenia poruszono szereg istotnych tematów dotyczących aktualnej sytuacji politycznej, praworządności oraz bezpieczeństwa państwa. Zwieńczeniem spotkania była otwarta sesja pytań, podczas której uczestnicy mieli okazję bezpośrednio zwrócić się do parlamentarzystów, dzieląc się swoimi opiniami i wątpliwościami.
BYTÓW | Klubowicze „Gazety Polskiej” z Bytowa, na zaproszenie europosła Piotra Müllera, odwiedzili Parlament Europejski w Brukseli. Podczas tej wizyty klubowicze zdecydowanie wyróżniali się na tle pozostałych uczestników, a to za sprawą klubowych koszulek! Ten oryginalny pomysł i odwaga w reprezentowaniu klubu wzbudziły ogromne zainteresowanie. Ludzie podchodzili, gratulowali, pytali o klub i chwalili inicjatywę. Można śmiało powiedzieć, iż nasi reprezentanci stali się prawdziwymi gwiazdami tej wycieczki, promując klub w sercu europejskiej polityki.
CZĘSTOCHOWA | Na zaproszenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej członkowie Klubu „Gazety Polskiej” z Częstochowy odwiedzili Parlament Europejski w Strasburgu. Wizyta była okazją do zapoznania się z pracą europosłów oraz do rozmów o przyszłości Europy i Polski w kontekście aktualnych wyzwań.
GDAŃSK II | Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II wraz z parafią św. Michała Archanioła w Rekownicy zorganizował wyjątkowy piknik patriotyczny. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. dziękczynną za wybór Karola Nawrockiego na prezydenta RP, z prośbą o Boże błogosławieństwo w jego służbie dla ojczyzny. W wydarzeniu uczestniczyło około 300 osób. Wzruszający koncert Andrzeja Kołakowskiego dopełnił przekaz duchowy Mszy. Nie zabrakło też wspólnego świętowania – przy kawie oraz domowych wypiekach.
GLIWICE | W Narodowy Dzień Powstań Śląskich członkowie gliwickiego klubu „Gazety Polskiej” oddali cześć Wojciechowi Korfantemu, jednej z najważniejszych postaci Śląska i historii Polski. Pod tablicą upamiętniającą, wykonaną przez klub „Gazety Polskiej” w 2009 roku, w skupieniu i zadumie zapalono znicze pamięci.
POZNAŃ | Członkowie poznańskiego klubu „Gazety Polskiej” uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 69. rocznicę wybuchu poznańskiego czerwca 1956 roku. Delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem Ofiar Czerwca na placu Adama Mickiewicza. Społeczeństwo Poznania, mieszkańcy, kluby patriotyczne, przedstawiciele zakładów pracy, kibice nie zapominają ich ofiar i każdego roku spotykają się w głównych miejscach, skąd wyruszały grupy protestantów.
ŁUKÓW
| Delegacja Klubu „Gazety Polskiej” Łuków wzięła udział w rajdzie oraz uroczystościach poświęconych mjr. Hieronimowi Dekutowskiemu „Zaporze” i jego żołnierzom. Wydarzenie miało charakter żywej lekcji historii, przypominając o ofierze tych, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zaproszenie wystosowało Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość”, z którym Klub „Gazety Polskiej” w Łukowie współpracuje od lat.
Przedstawiciele klubu uczestniczyli także w pierwszym etapie pielgrzymki konnej w barwach VII Pułku Ułanów Lubelskich. Trasa prowadziła z Suchowoli do uroczyska Baran, gdzie odprawiona została uroczysta Msza św. w otoczeniu przyrody i wspólnoty patriotycznej. Zwieńczeniem dnia był wspólny obiad w Lecznicy Weterynaryjnej NOVET w Kąkolewnicy. Zadbano również o konie, współtowarzyszy tej wyjątkowej podróży.
NOWE KLUBY „GP”, ZMIANY, REAKTYWACJE
GDAŃSK – reaktywacja klubu „Gazety Polskiej”; przewodniczącym został Przemysław Majewski, tel.: +48 695 588 969, klubgpgdansk@gmail.com (bez zmian). Panu Hubertowi Grzegorczykowi dziękujemy za dotychczasową współpracę.
ZAPROSZENIA KLUBOWE
KOŚCIERZYNA – spotkanie otwarte z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca (poniedziałek), godz. 16:30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
KLUBY „GAZETY POLSKIEJ”
Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl
