Po łęczyckiej stronie zakończono już prace związane ze szlakiem pieszo-rowerowym, który już niedługo dotrze do grodziska i archikolegiaty w Tumie, aby „spiąć” historyczną i współczesną Łęczycę w jedną niezwykle ciekawą perełkę turystyczną – informuje łęczycki magistrat. Wybudowano dwa odcinki drogi: odcinek A od drogi nr 703 – 517.25 m oraz odcinek B od osiedla Waliszew – 414.95 m.
– W połowie czerwca zakończyły się prace budowlane, przy trasie spacerowej pojawiły się elementy małej architektury, które pozwalają odpocząć i nacieszyć się naturą. Czekamy na kolejny etap inwestycji, który znajduje się w rękach gminy Góra św. Małgorzaty, aby pierścień Księżnej Salomei zamknął się w całości, a mieszkańcy i turyści mogli z pełną swobodą przemieszczać się pomiędzy starą i nową Łęczycą. Na ten moment to wszystkie prace, które mogliśmy wykonać w ramach inwestycji, zgodnie z projektem budowlanym. Jestem przekonany, iż ścieżka ta stanowi jedno z najważniejszych i najciekawszych zadań w zakresie rozwoju turystyki na terenie naszego miasta. Łączy niesamowicie ważne zabytki, wspaniałe perełki historyczne i przebiega wśród natury. Idealnie, by spacerować i korzystać z podróży rowerem – mówi burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza.
Wartość zadania wyniosła 4 360 000 zł brutto. Na budowę szlaku pieszo – rowerowego miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4 142 000 złotych.


